Jestli je někdo, na kom hororový žánr stojí, jsou to upíři. Bez nich si dějiny hororu ani nelze představit.
Upíři, vlkodlaci a jiné strašidelné příběhy
24'03
2015
Máte chuť na trochu příjemné strašidelné četby a nepotřebujete, aby byly prolity hektolitry krve? Pak se usaďte do křesla, natočte na stránky lampičku a chraňte si krk!
„Podobně jako atrakce v zábavním parku, které napodobují násilnou smrt, je hororový příběh šancí zjistit, co se děje za dveřmi, jež míváme obvykle zamčené na dva západy. Lidská představivost se však se zamčenými dveřmi nespokojí. Někde je tu další tanečník, šeptá nám v noci představivost…“
Nejen na české poměry až monumentální reprezentativní výběr z povídkového díla polského představitele weird fiction a fantastické hrůzy první třetiny 20. století.
Skvělých komiksových sérií v žánru hororu zase tolik není, a tak každá je velmi vítaná. "American Vampire" Scotta Snydera je jednou s nich. Jo, a dělal na ní i Stephen King.
Poprvé se setkáváme s komiksem "Preacher", který bude nějaký ten týden (konkrétně 9 týdnů) plnit obsah našich stránek. Každý týden očekávejte novou recenzi na jednu se sbírek, v kterých vyšla celá tahle originální série. Začínáme od začátku.
Herní legendy jsou herní legendy a hry ze série "Diablo" k nim skutečně patří. RPG, které změnilo to, jak takové hry vypadají. "Diablo II" tomuto stylu her dalo podobu i rozsah.
Z pera Jenny Nowak vzešla Transylvánská sága, sedm čtivých knih o hraběti Draculovi. "Nemrtvý" je zatím posledním článkem, který však svým nápadem a originalitou ságu nejen uzavírá, ale může i otevřít.
Honza Vojtíšek poměrně brzy poté, co vydal svou první sbírku hororových povídek (kniha „Z druhé strany“ z roku 2013), vyslal do světa svou druhou knihu.
V roce 2012 měl podle mayského proroctví skončit svět. Předpověď zaujala nejen okultistické šílence, ale i norskou společnost Funcom, která na ní založila ambiciózní online hru.
Kromě natáčení amatérských nejen celovečerních filmů se Vojkůvka věnuje i psaní povídek, které se před osmi lety rozhodl vydat knižně. Je potěšující, že i v psané formě se plnou měrou věnuje tomu, čím si u filmu získal nejednoho fandu a nejednu fanynku.
Na jednu stranu se může zdát poněkud divné, že první pořádná a do hloubky jdoucí kniha reflektující hrůzu, strach a – nebojme se to říci, ostatně, ani ona se nebojí – horor v domácí literatuře vzešla z pera zahraničního autora. Na druhou stranu snad díky tomu toto teoretické a filosofující dílo získalo dostatečný a potřebný odstup.