Komiks není jen tak knížka, která se vám čte lépe, protože je tam málo textu a hodně obrázků.
Temný rytíř (2008)
13'12
2011
"Temný rytíř" je pro mě jedním z nejlepších filmů, jaké kdy byly natočeny. Naprosto zaslouženě. Skvělí herci, promyšlený příběh a do toho nezapomenutelný záporák v podání skvělého Heatha Ledgera.
"Calvin a Hobbes" jsou naprosto unikátním stripem, a tak si myslím, pokud je ještě neznáte, abyste se s nimi setkali. Tolik imaginace a krásných příběhů hned tak někde nenajdete.
„Podobně jako atrakce v zábavním parku, které napodobují násilnou smrt, je hororový příběh šancí zjistit, co se děje za dveřmi, jež míváme obvykle zamčené na dva západy. Lidská představivost se však se zamčenými dveřmi nespokojí. Někde je tu další tanečník, šeptá nám v noci představivost…“
Pravidelné pátky nad komiksem se snad stanou zvykem, po čtrnácti dnech od recenze na komiks "Silent Hill: V nitru hynoucí" bych se rád podíval na jednoho z nejlepších paranormálních vyšetřovatelů na světě, na Hellboye.
Na druhou knihu z řady "Bažináč" jsme si museli trochu počkat, ale rozhodně to čekání stálo za to. Alan Moore opět nezklamal a BB/art spolu s Crew ukázaly, že prostě ví, co by se mělo překládat do češtiny.
"Kůstek: Útěk z Kůstkova" je jen úvodním komiksem k dílu, které se na první pohled zdá dětské a pohádkové, ale pořádně se začtěte, tenhle příběh vás hodně překvapí.
"Vrána" se vrací na křídlech pomsty, na temném peří anděla smrti. Je větší a kompletnější. Ten dojem, který ze čtení ale máte, ten se neztrácí. S "vránou" se vrací na pulty knihkupectví i Comics Centrum.
Díky bohu, že komiksová série "Živí mrtví" jsou tou, která u nás vychází poměrně často (zhruba dvakrát do roka). Díky tomu se můžeme těšit již z pátého dílu.
Jsou komiksy, které zapadnou, ale pak jsou ty, na které se navždy bude vzpomínat, které se budou stále číst. "Návrat Temného rytíře" patří do druhé skupiny.