Z Normana Batese se stala legenda. Není divu, že na něm chtějí lidé vydělat i po dlouhé době. Objeví se tak muzeum, které je dokonalou replikou Batesova motelu, včetně robotických dvojníků Normana a jeho matky.
Norman Bates se už stal skoro legendou. Jen příběhem vhodným k natočení filmu. Nikdo ale nečeká, že po dlouhých letech uprchne z blázince a půjde se mstít.
Dokumenty o nadpřirozených událostech se musí brát s rezervou. Ale když potom chcete na prokletém místě natáčet reality show, je lepší se ujistit, jestli všechny ty pověsti nejsou pravda.
Jeho knihy sbírají jedno ocenění za druhým a přesahují všechny žánry. Dan Simmons se tak může chlubit titulem spisovatele hororu, fantasy, sci-fi, historického žánru, thrillerů a dalších.
Celý život měl blízko ke krvesajům a jiným příšerám, co ničí lidem život. Není divu, vždyť se taky narodil přímo naproti Houses of Parliament v Londýně. Upíry, démony a podobnou havěť poté přenesl na světlo světa ve svých knihách.
Vytvořil jednoho z největších psychopatů dnešní doby. I když měl nejdřív jen malou vedlejší roli, Hannibal Lecter se brzy stal hlavním anti-hrdinou Harrisových knih. Překvapivě se toho o kanibalovi ví mnohem více, než o samotném autorovi.
Whitechapel je místo s ne zrovna pěknou minulostí. Vždycky patřil k těm horším částem Londýna. Umíraly tu prostitutky pod kudlou Jacka Rozparovače, po druhé světové válce byl rozbombardovaný a ve skladech se to jen hemžilo krysami. A do toho přišel na svět James Herbert.
Oživil legendu a stál u zrodu oblíbenosti upírů. Bram Stoker je známý především díky Drákulovi, ale za svůj život napsat osmnáct knih a nejen "Drákula" patří mezi ty hororové.
V osmdesátých letech se svezl na vlnách splatterpunku. Jeho povídky jsou plné deskriptivních popisů brutality, násilí a všemožných tabu. Nebojí se pitvat každý detail až na kost. Vždyť i Stephen King prohlásil: "Viděl jsem budoucnost hororu a její jméno je Clive Barker."
Shirley Jackson byla uznávanou spisovatelkou. Široká veřejnost ji měla tak ráda, že by se ji nikdo neodvážil označit jen za "autorku hororů". V roce 1986 se její román "The Haunting of Hill House" stal nejoblíbenějším dílem v kategorii fantasy a hororu v anketě pořádané J. N. Williamsonem. Povídka "Loterie" se pro změnu ve své kategorii umístila jako druhá. Už jen to ukazuje, že Shirley Jackson nemůže být jen tak zapomenuta.
Film "Ptáci", "Mrtvá a živá" a "Jamaica Inn" od Alfreda Hitchcocka zná většina lidí. Málokdo ale ví, kdo stál u zrodu povídek, které jim byly předlohou. Život jim dala anglická spisovatelka Daphne du Maurier.
Když se řekne slasher horor, člověku se vybaví hned několik ikonických filmů. Takový "Vřískot" nebo "Noční můra v Elm Street" jsou toho příkladem. Jejich otcem je Wes Craven.
S horory by se mělo začít už v raném věku. Ať si rodiče říkají, co chtějí, nic není lepšího než děsivé historky, které přinesou noční můry. Není tedy divu, že se hororový žánr prodral i do dětské literatury. V tomhle případě za brečící děti po nocích může R. L. Stine.
H. P. Lovecraft jako spisovatel hororů ovlivnil spoustu lidí. Některé stihl zaučit ještě osobně. Dobrým příkladem takového člověka je Robert Bloch, spisovatel hororu, detektivek a sci-fi.