Kaboom (2010)

50%
Hororové komedie mám rád. Když jsou ulítlé nevadí mi to, jen někdy jsou ulítlé přece jen moc, až je to na škodu filmu. V případě "Kaboom" tomu tak bohužel je a film v konci naprosto selhává.

 

Kaboom

USA, Francie, 2010, 86 minut

 

Režie: Gregg Araki

Scénář: Gregg Araki

Hrají:

Haley Bennett (Stella)

Thomas Dekker (Smith)

James Duval (Messiah)

Andy Fischer-Price (Rex)

 

            Taky se vám stalo, že jste se vrátili na kolej nebo na ubytovnu a váš spolubydlící se sám sebe snažil orálně uspokojit? A nenechal toho, ani když jste se s ním začali bavit? Ne, tohle se asi nestává každému. Mám rád hororové komedie a od chvíle, co jsem viděl „Tuckera a Dala“ se těším na další, která se ke mně dostane. Takovou „hororovou“ komedií je i „Kaboom“, i když hororovou skutečně jen v uvozovkách. Hororové prvky mají jen velmi malý prostor. „Kaboom“ stojí hlavně na hereckých výkonech, které jsou poměrně dobré. Až překvapivě, chce se mi říct. Postavy si spolu ladí skoro stejně dobře jako protagonisté filmu „Scott Pilgrim proti zbytku světa“. A vlastně se řeší i podobné problémy.

Prostě holky, kluci a láska.

            Hlavní postava je Smith, gay, který v tom nemá tak úplně jasno. I když, on vlastně má, jen dívka s krásným jménem London, mu trochu rozšiřuje obzory. „Kaboom“ je o mladých lidech a o vztazích. Do toho se pak přimíchává trochu toho lekání a nakonec i konspirační teorie k ovládnutí – a zničení – celého světa. Až na úplném konci zjistíte, proč se film jmenuje, jak se jmenuje.

Smith je gay, i když to tak na první pohled nevypadá.

            Smith se při jednom tripu – pokud je to vůbec trip –, stává svědkem událostí, které rozběhnou koloběh, jenž se až do konce nezastaví. Co se to kolem něj děje? Kdo jsou lidi v maskách? Proč po něm jdou? A vyspí se s Thorem? Nejasné otázky, na které postupně nacházíme odpovědi. Ale pokud bychom chtěli hledat nějakou logiku, museli bychom zkusit Rubikovu kostku. Film se v posledních dvaceti minutách propadá v něco, co je kolotoč šílených a ještě šílenějších nápadů, všechno začíná dávat smysl, který je tak praštěný, že to buď přijmete a s milým úsměvem film dokoukáte, anebo ho prostě vypnete, protože je to ztráta času.

Thor není gay, i když to tak na první pohled nevypadá.

            Řadím se spíš k první skupině a film jsem zhlédnul až do konce. Nemůžu mluvit přímo o zklamání, ale drobné rozčarování se přece jen dostavilo. Film je tak nějak utnutý a zakončen v „Kaboom“ stylu. Ale význam, nějaký větší závěrečný souboj prostě chybí. A myslím, že to je škoda. Na druhou stranu bych měl obavu, že kdyby se tvůrci pustili do něčeho složitějšího, skončilo by u klišé, které by nijak neoslnilo.

Že by nějaké zvláštní praktiky?

            Jak tedy vlastně film hodnotit? Rozhodl jsem se pro čistě průměrné hodnocení. Proč? Herecké výkony dobré, vtip to nepostrádá, líbí se mi, jak je nahlíženo na homosexualitu – naprosto přirozeně – ale pro mě osobně to snižuje až přílišná nesmyslnost, která se mi líbila například u „Černýho Dynamitu“, kde šlo ale o čistou parodii. Tady buď měli tvůrci zajít dál, anebo trochu ubrat. Zůstali někde mezi, což některé vtipy sráží. A hodnocení také snižuji proto, že jsem se nikde třeskutě nesmál, nad vtipy jsem se jenom pousmával. U filmu, který chce být komedií víc než hororem, je to trochu málo. Vizuální stránka, je dobrá, film má až profesionální look. Navíc díky svojí délce je hodně koukatelný. Ve finále se však velké nadšení nekoná.

 

Hodnocení: 50%

Hororové filmy (béčka, komedie)


Přidat komentář